LŽA Izcilības balvas nominantu vidū – trīs IR žurnālistu veikums

Latvijas Žurnālistu asociācijas “Izcilības balvas”. Foto: Edijs Pālens, LETA

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) publiskojusi nominantus organizācijas ikgadējām “Izcilības balvām”. Nominantu skaitā ir žurnāla Ir trīs veikumi.

Balvas pretendentus šogad varēja pieteikt sešās nominācijās – ziņa/reportāža, apraksts, pētniecība/analītika, intervija, labākais darbs reģionālajos medijos, kā arī kultūras žurnālistikā. Nominācijā “Intervija” šogad žūrija lēma balvas nepiešķirt.

Godinot LU Sociālo zinātņu fakultātes dekānes Intas Brikšes piemiņu, tiks pasniegta viņas vārdā nosauktā balva par izcilu ieguldījumu žurnālistikā.

Kategorijā “Ziņa/reportāža” balvai izvirzīts Ir žurnālists Māris Diņģelis par triju Baltijas valstu prezidentu tikšanos ar ASV prezidentu Donaldu Trampu pērn – raksts “Īstās ziņas no Vašingtonas“.

Šajā pašā kategorijā nominēts arī Ir žurnālistes Indras Sprances raksts “Vai tiesneši arī ārstēs?“, kas stāstīja par maksātnespējas lietās bēdīgi slaveno tiesnesi Raimondu Bulu, kurš darba laikā apguva māszinību profesiju.

Trešais balvai nominētais darbs ir žurnālistes Andas Burves-Rozītes apraksts par grupas “Pērkons” solistu Raimondu Bartaševicu – “Radikāli īsts“.

Kandidātus balvai varēja izvirzīt mediju vadība, žurnālisti un LŽA biedri. Balvai bija iespējams pieteikt arī darbus, kuru autori nav asociācijas biedri.

Pieteikumus vērtēja LŽA žūrija – bijusī Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga, laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece, portāla Lsm.lv galvenā redaktore Marta Cerava, LTV raidījumu vadītājs Jānis Geste un TV3 raidījuma Nekā personīga producente Arta Ģiga.

Balvu ieguvēji tiks paziņoti ceremonijā 29. martā.

Visus Izcilības balvas nominantus varat atrast šeit.


[avots: Ir]