Kurš ieņems Junkera krēslu: Eiropas līderu debates Briselē

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsēžu zālē Briselē no pulksten 22 līdz 23.20 pēc Latvija laika Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja amata vadošie kandidāti debatēs par Eiropas Savienības būtiskākajiem jautājumiem. Piedāvājam sekot tām līdzi tiešraidē arī “Delfi”.

Debates vadīs televīzijas žurnālisti Emīlija Trana Ngujena no Francijas un Markuss Preiss no Vācijas, bet Anastīna Heikile no Somijas uzraudzīs jautājumus sociālajos medijos. Kandidāti debatēs atklās, kādu viņi redz Eiropu un kāds eiropietim no vienotās savienības ir labums, kādas ir Eiropas vērtības un kā tās ietekmē ES starptautiskās attiecības, kā arī runās par vides jautājumiem.

Šīs ir vienīgās debates, kurās piedalās visi seši Eiropas partiju izvirzītie EK priekšsēdētāja amata kandidāti (attēlā augšā, sākot no labās augšējās rindas):

1. Niko Kijē, Eiropas Kreiso spēku partija

2. Ska Kellere, Eiropas Zaļo partija

3. Jans Zahradils, Eiropas Konservatīvo un reformistu alianse

4. Margrēte Vestagere, Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienība

5. Manfrēds Vēbers, Eiropas Tautas partija

6. Franss Timmermanss, Eiropas Sociālistu partija

Organizatori cer, ka debatētāji runās angļu valodā, lai nekavētos tulkošana, tomēr viņi var brīvi izvēlēties debašu valodu, raksta “Politico”.

Debates tiešraidē tiek tulkotas visās 23 oficiālajās Eiropas Savienības valstu valodās, kā arī zīmju valodā (video zemāk):

Debates zīmju valodā:

“Delfi” debašu video tiešraidi rāda sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju savienību (EBU) un EbS.

Jau ziņots, ka no 22. līdz 24. maijam Latvijas vēlēšanu iecirkņos notiks iepriekšējā balsošana, kad vēlētājiem būs iespējams nobalsot jebkurā iecirknī. Savukārt Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā 25. maijā katrs varēs balsot vienā noteiktā vēlēšanu iecirknī.

Citās Eiropas Savienības dalībvalstīs Eiropas vēlēšanas norisināsies no 23. līdz 26. maijam.


[avots: Delfi]